Вт, 07.05.2024, 10:03
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід
Вхід на сайт
Меню сайту
Дистанційне навчання
Співпраця
Пошук
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Сайт
вчителя фізики і математики
Бєлкіної Світлани
Головна » Статті » Підготовка до уроку » Допоміжні сайти

Тема уроку: «Чотирикутники»

оригінал тут

Тема уроку: «Чотирикутники»

Мета уроку: узагальнити знання учнів про чотирикутники; розвивати творчість, математичну мову, інтерес до знань, компетентність;

виховувати колективізм, відповідальність, охайність.

Тип уроку: узагльнення та систематизація знань.

План уроку

1. Організаційний момент – 2 хв.

2. Презентація фігур – 20 хв.

3. Практична робота

            3. 1. Розвязування задач у групах – 5 хв.

            3. 2. Колективний розгляд розвязань – 10 хв.

4. Підсумок уроку – 6 хв.

5. Домашнє завдання – 2 хв.

                                                            Хід уроку

  1. Організаційний момент

Учні розбиваються на команди і займають місця за столами з назвами своїх команд: «Паралелограм», «Прямокутник», «Ромб», «Квадрат», «Трапеція».

Вступне слово вчителя:

«Я вважаю, що ніколи до цього ми не жили в такий геометричний період. Все навколо – геометрія». Ці слова належать видатному французькому архітектору Ле Корбюзі (поч. ХХ століття) і дуже точно характеризують сьогодення. Світ, в якому ми живемо, наповнений геометрією будинків та вулиць, творіннями природи та людини.

            В Єгипті та Вавілоні біля 4 тисяч років назад користувалися правилом для визначення площ і оюємів. Греки ж запозичили ці геометричні знання біля 2,5 тисяч років назад. Спочатку ці знання використовувалися переважно для вимірювання земельних ділянок. Звідси і грецька назва «геометрія», що означає «землемірство».

            Існує легенда, що одного разу єгипетський цар Птолемей І спитав давньогрецького математика про те, чи немає більш короткого шляху для розуміння геометрії, ніж той, який описаний у його відомій праці, що міститься в 13 книгах. Учений гордо відповів: «У геометрії немає царського шляху». Імя цього вченого Евклід.

            У країні Евклідової геометрії ми з вами відвідали міста Чотирикутники та Трикутники. Про що ви там дізналися? Зараз послухаємо.(розповідь учнів – 2 пункт плану)

            2. Презентація фігур

1) Розповідь про кожну з фігур представниками команд.

2) Запитання командам-суперницям.

            За кожну правильну відповідь команда одержує зірочку.

  1. Практична робота

Кожна команда приготувала задачу.

Ці задачі не прості,

Застосуєш їх в житті.

Ну, а щоб їх розвязати, -

Геометрію треба знати.

            У вас на столах є конверти із задачами (див. додаток 1). Керівник групи розподілить задачі за складністю між членами групи і буде вашим консультантом. За кожну правильно розвязану задачу команда отримує зірочку. Коли задача розвязана і перевірена консультантом, учень відтворює її на дошці.

  1. Підсумок уроку
  1. Давайте перевіримо, наскільки компетентні ви тепер з теми

«Чотирикутники» (див. додаток 2).

  1. Візьміть аркуш для оцінювання і виставте бали кожному

учню на всіх етапах уроку (див. додаток 3).

  1. Визначення переможців.

а) керівники груп рахують зірочки;

б) чия презентація сподобалась і запамяталася найбільше?

(Вручається диплом «Найбільш творча група» (див. додадок 4)).

  1. Хто був найбільш ерудованим учнем сьогодні на презентації? Вручається орден Сови вченої.
  1. Домашнє завдання

Підготуватися до контрольної роботи, сторінка 77  Тести №2.

 

 

Додаток 1

1 група. Паралелограм.

       Дано:

       АВСD – паралелограм

       кут А у 3 рази менше кута В

       Знайти:

       кути паралелогрма.

2 група. Прямокутник.

        Дано:

          OKMN – прямокутник

        кут KMO – 20

        Знайти:

        Кути KOM, OMN, MON.

3 група. Ромб.                                                           

         Дано:

             ABCD – ромб

         кут BAC – 60 , AC – 7 см

        Знайти: АВ

4 група. Квадрат. 

                                       

 

           Дано:

                ABCDквадрат

           Знайти:

           кути трикутника ABD   

 

5 група. Трапеція.

                Дано:

           Трапецію ABCD, кут A – 37 , кут D – 53 .

           Знайти: кут В і кут С.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 2.

Загадки.

  1. Чотирикутник, у якого всі сторони рівні, але не квадрат.

( Ромб )

  1. Яка фігура має однакову назву зі спортивним приладом

повітряного акробату? ( Трапеція )

  1. Ты на меня, ты на него,

На всех нас посмотри.

У нас всего, у нас всего,

У нас всего по три.

Три стороны и три угла,

И столько же вершин.

Все в нашем городке – друзья,

Дружнее – не сыскать.

Мы … - семья.

Нас каждый должен знать. ( Треугольников )

  1. Он давно знакомый мой,

Каждый угол в нем прямой,

Все четыре стороны

Одинаковой длинны.

Вам его представить рад

И зовут его … ( Квадрат )

Додаток 3

Лист оцінювання

Прізвище та імя члена групи

Підготовка презентації

Презентанція фігури

Відповіді на запитання та загадки

Практична робота

Сума балів                  Оцінка                                                                                           

Додаток 4.

Диплом

нагороджується найбільш творча група у складі

 

 

Свою творчість учні виявили під час підготовки до презентації

 

Дата

Директор школи

Вчитель математики

 

                                                                                                                                                                   

Категорія: Допоміжні сайти | Додав: Mr_Administrator (03.10.2017)
Переглядів: 257 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
uCozCopyright MyCorp © 2024