Вт, 07.05.2024, 08:05
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід
Вхід на сайт
Меню сайту
Дистанційне навчання
Співпраця
Пошук
Погода
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Сайт
вчителя фізики і математики
Бєлкіної Світлани
Головна » Статті » Цікавинки » Цікавинки

Кава і фізика

КАВА І ФІЗИКА 
або про те ,чим відрізняються гейзерна, джезва, мідна, з нержавійки та керамічні кавоварки. Формули та тех параметри не буду вживати. Проте без фі
зики і тут "і не туди, і не сюди" ))))...


Почну з мідної.
Мідна джезва/турка або заварник - найстаріші, найтрадиційніші бо їх почали виробляти з появою першого металу після "бронзового віку". Алюмінієм та нержавійкою стало "пахнути" через століття - новітні вони. МІдь добре обробляється, тягнеться, нагадує золото в начищеному стані. Символ достатку. Мідь - сьогодні використовують з таких причин: шарм, історія, традиція і ГОЛОВНЕ і ОСНОВНЕ - найвища теплопровідність, тобто здатність миттєво передавати тепло по всій структурі посуди , а значить скоро нагрівати каву зі всіх боків, а не тільки зі сторони вогню. Ручка тільки деревяна бо пасує і, бо суть приготування - тримати в руці постійно зручно і не пече!!! Мідь полюбляють гурмани, закохані, романтичні особи, художники та бовтуни, збирачі металолому.

Алюміній - не піддіається корозії, не має присмаку як багато помилково вважають. Верніше - має присмак коли пхати алюмінієвий посуд до рота із вставними зубами. Швидко нагрівається. Але не естетичний з вигляду, легкий і найдешевший в порівнянні із іншими матеріалами для посуду. Його полюбляють ті, хто ставиться до кави, як до рідини яку треба попити. Технологічний матеріал. З точки зору фізики приготування кави мало чим відрізняється від мідного посуду. Точність форм лиття дозволяє робити кавоварки з керметичними кришками і підвищити швидкість приготування разом із ймовірністю пригоряння. Пасує ручка з чорного пластику. Полюбляють інженерні натури бо "гейзерна з алюмінію кавоварка" нагадує кусок деталі літака або станка.

Джезва та кавоварка з нержавійки мають теплофізичні властивості найгірші від згаданих раніше, бо маючи гаряче дно можуть мати холодний верх. В нержавійки найнижча теплопровідність з згаданих вище металів. Хайтеківський вигляд, довільна форма завдяки легкості обробки. Незаперечна і єдина перевага перед іншними кавоварками - здатність швидко і легко чиститися. За дизайном пасує люба ручка. Полюбляють домогосподарки, хіміки, і ті хто знає що таке аероградна амнезія (забувають зняти з плити пристрій і потім непомітно від всіх відчищують результат згоряння продукту)

Керамічна кавоварка з кришкою. Обов'язково кришка! Найкращий варіант для приготування на вуглях! Завдяки повільному прогріву зі всіх сторін інфрачервоними променями готує каву зі всіх боків. Зараз це модно називати 3D нагрів. Володіє ледь помітним присмаком. Розрахована на більшу кількість порцій ніж одна і макисмально "витискає" з кави смаку та таємничості. Потребує досвіду у приготуванні і рахується щось на кшталт висшою мірою чи то ізврата чи то кавового фешену. Ідеальна для нічних кав біля кострища. Кава в такому заварнику зберігається гаряча годинами і дозволяє підливати "свіженького" багатократно. Прихільність до такого посуду виказують заядлі туристи, пришелепкуваті мрійники та справжні чоловіки, що одне іншого не виключає.

Категорія: Цікавинки | Додав: Светлана (26.08.2018)
Переглядів: 506 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
uCozCopyright MyCorp © 2024